Шампионско чудо: Дузпа донесе успеха на 10 от Милан в Генуа

2543 0

Италианският шампион Милан победи Сампдория с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Серия А, въпреки че игра повече от 60 минути с човек по-малко. В двубоя "росонерите" вкараха и гол, който бе отменен заради засада. Трите точки пък бяха изковани благодарение на реализирана от Оливие Жиру дузпа в 67-ата минута.
Милан откри рано резултата, повеждайки в 6-ата минута чрез Жуниор Месиаш. Той получи добро центриране от рафаел леао след хубава така и с отличен изстрел намери долния десн ъгъл на домакинската врата. Петнадесет минути по-късно Леао вкара второ попадение за гостите, но то бе отменено заради засада.
Във втората минута на втората част Леао, който бе получил жълт картон в 17', бе "награден" с втори такъв в мача заради грубост и остави отбора си с 10 души на терена. Само 10 минути по-късно Сампдория успя да изравни - Джуричич получи хубав прехвърлящ пас от Ауджело, надскочи всички в наказателното поле и с глава заби топката в горния десен ъгъл за 1:1. Попадението му бе разгледано с ВАР и зачетено.
В 65' съдията Майкъл Фабри отсъди дузпа за гранда от Милано заради игра с ръка в наказателното поле на Гонсало Вияр. Топката бе заложена на бялата точка от Оливие Жиру, който би неспасяемо и изведе Милан до трите точки. В 87-ата минута Мик Менян спаси предимството на Милан с добра реакция на изстрел на Габиадини.
"Росонерите", които остават без загуба в Серия А този сезон, се изкачиха до второто място, събирайки 14 точки. Толкова има и лидерът Наполи. Съперникът им тази вечер е на незавидното 18-о място, като няма победа в 6-те си изиграни мача дотук.