Серия А: Интер срази с 6:1 бившия отбор на Валентин Антов Болоня

2753 0

Интер разгроми Болоня с 6:1 в мач от 4-ия кръг на италианската Серия А. Със спечелените 3 точки тимът на Симоне Индзаги се изкачи поне временно на първото място с актив от 10 пункта. Бившият отбор на Валентин Антов пък е на седма позиция.

Лаутаро Мартинес даде старт на головото шоу още в 6-ата минута, след като засече хубаво центриране на Думфрис. След половин час игра Милан Шкриниар покачи на 2:0 след корнер, а малко след това Николо Барела даде комфортен аванс от два гола на нерадзурите още преди почивката.

10 минути след началото на второто полувреме Матиас Весино направи резултата 4:0, а два гола на Един Джеко в рамките на 5 минути (63` и 68`) направиха положението на Болоня катастрофално - 6:1! В края на срещата гостите все пак върнаха едно попадение чрез Артур Теате!