Салернитана шашардиса Лацио насред "Олимпико"

Снимка: Gulliver/GettyImages

850 0

Салернитана нанесе звучен шамар на Лацио, след като го срази с 3:1 като гост на „Олимпико“ в пореден мач от 12-ия рунд от италианската Серия А.

И макар мачът да тръгна добре за „албичелесте“, след като в 41-ата предимството им беше материализирано от Матиа Дзакани, то през второто полувреме гостите се развихриха и стигнаха до категоричния успех във Вечния град.

Антонио Кандрева се оказа най-съобразителен в 51-ата минута след пас от Мацоки, а Федерико Фацио се разписа с глава след подаване от Даниулич 15 минути след това.

Това стъписа хората на Маурицио Сари, които правеха грешка след грешка, а от това се възползва напълно Салернтината, след като Диа в 76-ата вкара трети гол и реши срещата в столицата на Италия.

Гостите вече имат 16 точки след тази победа и са девети, докато Лацио пропусна да се качи до втората позиция и остана четвърти с 24 точки.