Рома се настани в Топ 4 в Серия А с икономична победа над Удинезе

1154 0

Съперникът на ЦСКА в турнира Лига на конференциите Рома успя да победи Удинезе у дома си с 1:0 в мач от 5-ия кръг на италианската Серия А!

Още в 4-ата минута Хенрих Мхитарян можеше да открие резултата, но ударът му срещна лявата греда на Удине. Тимът на Жозе Моуриньо все пак поведе в 36-ата минута, когато Тами Ейбрахам получи чудесен пас и на почти празна врата не сбърка.

В края на първото полувреме Игансио Пусето от гостите пропусна изгодна ситуация за отбелязването на гол. В 90-ата минута пък Лоренцо Пелегрини получи втори жълт картон и напусна малко по-рано терена.

С победата си "вълците" събраха 12 точки и се изкачиха до четвъртото място в Серия А. Удинезе пък е 10-ти със 7 пункта!

Ето и как завършиха срещите Сампдория - Наполи и Торино - Лацио!