Рома с втора поредна загуба в Серия А

961 0

Рома допусна второ поредно поражение в Серия А, след като загуби от Болоня с 2:3 у дома в първи мач от 23-ия кръг на шампионата. На "Стадио Олимпико“ гостите започнаха силно и поведоха в резултата още в 18-ата минута чрез Рикардо Орсолини, но шест минути по-късно равенството бе възстановено след автогол на Стефано Денсвил.

Настъпиха звездните минути на новия нападател на Болоня Муса Бароу, който се разписа два пъти в 38-ата и 51-ата минута, за да даде солидна преднина на своя тим. "Вълците“ успяха да намалят изоставането си в 72-ата минута чрез Хенрих Мхитарян, но малко след това Брайън Кристанте получи директен червен картон и остави домакините с човек по-малко. До края на срещата не паднаха повече голове и Болоня спечели с 3:2.

В класирането Рома заема пето място с 39 точки, докато Болоня е еднно място надолу с 33 точки в актива. И в турнира за Купата нещата за римляните не вървят. Вижте подробности в този материал.