Рома поведе в Италия след бой над Фиорентина

941 0

Рома излезе начело в класирането на Серия А, след като спечели с 2:1 гостуването си на Фиорентина в дербито от 9-ия кръг на първенството.

"Вълците" бяха убийствено ефективни на "Артемио Франки". Резултатът откри бившият нападател на "виолетовите" Мохамед Салах още в 6-ата минута. След попадението, тифозите на домакините бурно освиркваха египетския национал. Второто попадение беше дело на Жевриньо след малко повече от половин час игра. Той се разписа след чудесна контраатака. В 94-ата минута Бабакар беше точен, но за повече нямаше време.

Любопитното е, че според статистиката владението на топката е било 73 на 27 процента в полза на домакините. Рома се разписа два пъти от три положения, а Фиорентина само веднъж, след като създаде редица опасности пред Шчесни.

За първи път от началото на сезона Фиорентина допусна гол на собствения си стадион, като преди това тук бяха победени Милан (2:0), Дженоа (1:0), Болоня (2:0) и Аталанта (3:0).

В заключителните минути пък Салах беше изгонен от игра за два жълти картона в рамките на няколко секунди.

Столичани излязоха на 1 място в класирането с 20 точки, докато Фиорентина и Интер имат по 18.