Рома отпадна още на 1/8-финалите за Купата на Италия

Снимка: Gulliver/GettyImages

1034 0

Рома отпадна още на 1/8-финалите в турнира за Купата на Италия след загуба с 1:2 от Торино. Попаденията за гостите отбелязаха Силвестри в 39' и Едера в 72'. голът за римляните отбеляза Шик в 85'.

В следващия кръг Торино ще се изправи срещу победителя от двойката Ювентус - Дженоа. Мачът ще се играе на 3 януари.

Гостите бяха по-активни през първата част. В 39' при центриране удар на Белоти бе спасен, но при добавката нямаше кой да попречи на Де Силвестри да открие резултата.

След почивката халфът Симоне Едера удвои преднината на „биковете” след пас на Алекс Беренгер. 5 минути по-късно, при резултат 0:2, Един Джеко пропусна дузпа. Все пак малко преди края все пак чехът Патрик Шик върна надеждите на домакините след асистенция на Ел Шаарави, но до изравняване на резултата така и не се стигна.