Рома мисли за Лига Европа след 3 гола и 3 точки за тройката в Италия (ВИДЕО)

2476 0

Рома постигна 17-тата си победа в Серия А от началото на сезона, след като се наложи с 3:0 над Удинезе в среща от 30-тия кръг.

В герои за победителите се превърнаха Бове, Пелегрини и Ейбрахам, разписали се съответно в 37-мата, 55-тата и 91-вата минута, а Руи Патрисио имаше огромна заслуга за нова победа със суха мрежа след спасена дузпа в 69-тата минута.

Трябва да се отбележи, че "вълците" също пропуснаха наказателен удар още в 37-мата минута чрез Кристанте, а в крайна сметка успехът ги прати еднолично на третата позиция във временното класиране на Серия А.

Рома разполага с 56 точки и изостава с пет на градския съперник Лацио, който е втори. Четвърти пък е Милан с три точки по-малко, а Интер с цели 5 пункта зад "вълците".

Сега голямата цел пред възпитаниците на Моуриньо е елиминирането на Фейенорд по време на четвъртфиналите от Лига Европа, където предстои реванш на "Олимпико". "Римляните" изостават с 0:1 в общия резултат преди реванша в четвъртък.

Следете всичко най-интересно от Серия А със SportLive.bg!