Рома излезе втори след домакински успех

787 0

Рома записа трета поредна победа в италианската Серия А. В първи мач от 8-ия кръг, "римските вълци” надвиха като домакини с 3:1 тима на Емполи.

След нулево първо полувреме, през втората част играчите на Руди Гарсия нанесоха своя удар в рамките само на няколко минути. В 56-ата босненският национал Миралем Пянич изведе Рома напред след поредния си шедьовър от пряк свободен удар. Три по-късно Даниеле Де Роси тотално съкруши съперника, реализирайки с глава за 2:0. В 69-ата минута новото попълнение на „вълците” Мохамед Салах направи резултата класически, а крайното 3:1 оформи Марсел Бюхел 15 минути преди края.

С успеха римляните се изкачиха до втората позиция в класирането с актив от 17 точки, с една по-малко от лидера Фиорентина, който днес гостува на Наполи.