Чочев с пълни 90 минути при голов спектакъл между Палермо и Рома

1308 0

Българският национал Ивайло Чочев изигра пълни 90 минути за своя Палермо, но не успя да помогне на отбора си срещу фаворита за титлата Рома. "Вълците" стигнаха до важна победа в Сардиния с 4:2, с което с приближи на 2 точки от върха.

Още през първото полувреме срещата изглеждаше приключила, след като гостите вкараха 3 безответни гола.

Още във 2' Миралем Пянич даде аванс на столичани след подаване на Флоренци, а в 14' ролите се размениха и италианският национал беше точен за 2:0.В 28' Жервиньо окончателно сложи край на съпротивата на домакините и мачът се доиграваше след това.

Резервата Джилардино в 58' успя да върне едно от попаденията, а в добавеното време Гонсалес се опита да направи последните секунди интересни, намалявайки до 2:4.

В ответната атака обаче Жервиньо записа втори гол на своята сметка и прати Рома на 3-о място с актив от 14 точки.

Ивайло Чочев се отчете с жълт картон в 61' и като цяло бе почти незабележим по терена в изграждането на атаките на своя тим.

Рома е на 3-о място и изостава с 2 пункта от Интер, който стигна само до 1:1 при гостуването на Сампдория. Палермо заема 12-о място с актив от 7 точки.

Тази вечер Серия А може да има нов лидер, ако Фиорентина стигне до успех над Аталанта. "Виолетовите" са с актив от 15 точки и мач по-малко от лидера Интер.