Рома и Интер не се победиха в зрелищно дерби от Серия А с 4 гола

1113 0

Италианските грандове Рома и Интер не се победиха в един от най-вълнуващите двубои от кръга в Серия А. "Вълците" и "нерадзурите" спретнаха зрелищно дерби, което завърши при равен резултат - 2:2.

Двата тима направиха равностоен двубой, като Пелегрини изведе домакините напред в резултата в 17-ата минута с единствения гол за частта. Второто полувреме обаче започна ударно за гостите и след по-малко от 20 минути след началото му, те вече водеха в резултата след голове на Шкриниар (56') и Хакими (63'). "Вълците" обаче не се отказаха и малко преди края - в 86-ата минута, възстановиха паритета.

След ремито Интер запазва втората си позиция във временното класиране с 37 точки от 17 двубоя. Рома остава веднага след "нерадзурите" с 3 точки по-малко, докато лидер е Милан с 40 пункта.