Повече от час игра за българин в дербито между Лацио и Ювентус в Примаверата

887 0

В неделя следобед се изигра едно от дербитата в италианската Примавера - Лацио - Ювентус до 19 години. За "орлите" в пореден двубой участие взе родният талант Дамян Йорданов, но със съотборниците си стигнаха до нулево реми като домакини.

Преди седмица столичани бяха в серия от три победи, но през изминалите дни тя бе прекратена с реми при визитата на Селтик от младежката Шампионска лига - 1:1. Днес възпитаниците на Стефано Сандера отново не успяха да спечелят срещата си и остават без успех срещу "зебрите" в рамките на последните 10 години.

Трябва да се отчете, че съперникът имаше лек превес в контрола на топката по време на целия двубой, а домакините имаха отчетлива преднина при създадените голови положения. Те обаче така не успяха да направят разликата, а българинът бе сменен в 64-ата минута.

В момента Лацио е четвърти с 11 точки след 6 двубоя, колкото има и третият Емполи. Милан е първи с 16, а Интер е втори с 14. Следващият съперник на "орлите" е Фиорентина след международната пауза.

Следете всичко най-интересно около Дамян Йорданов със SportLive.bg!