След нулево първо полувреме: Милан и Лацио пак излъчиха победител (ВИДЕО)

750 0

Милан успя да оправдае очакванията и се наложи над Лацио като домакин в дербито от седмия кръг на Серия А. Успехът с 2:0 над столичаните изведе възпитаниците на Пиоли на върха във временното класиране с 18 точки след пълен актив двубои.

В герои за домакините се превърнаха Пулишич и Окафор с попаденията си след почивката - 60-ата и 88-ата минута. Ако двата тима не бяха излъчили победител, то това щеше да е първото реми между тях от зимата на 2018 г. насам.

Кризата за Лацио обаче продължава и тимът остава със само две победи и едно реми от началото на кампанията. Междувременно това бе четвърта загуба и "орлите" заемат 14-о място със седем точки.

До почивката гостите бяха по-активните и създадоха повече голови ситуации, но нещата се преобърнаха след почивката. Те взеха превес над притежанието на топката, но и това не помогна след откриващото попадение.

Сега елитните клубове поглеждат към предстоящите им двубои в Шампионска лига - Милан гостува на Борусия Дортмунд, а Лацио на Селтик.

Следете изявите на Милан и Лацио в Шампионска лига със SportLive.bg!