Победният ход на Милан продължава! „Росонерите“ сгазиха Аталанта, Ибрахимович се завърна (ВИДЕО+СНИМКИ)

2252 0

Милан тресна само с 2:0 гостуващия Аталанта в своеобразна битка за местата, осигуряващи квота за Шампионска лига. „Росонерите“ изковаха успеха третия си пореден успех в Калчото след автогол на вратаря на „Богинята“ Хуан Мусо и попадение на Жуниор Месиас в края на срещата.

Хората на Стефано Пиоли водеха темпото на игра на „Сан Сиро“. Домакините създадоха повече положения и заслужено стигнаха до трите точки, които за момента бетонириха в Топ 4.

Двубоят на „Джузепе Меаца“ бе белязан от завръщането в игра на Златан Ибрахимович. Ибра обра овациите на препълнените трибуни в 74-ата минута, когато се появи на терена на мястото на Оливие Жиру.

Video edited on Kapwing

Домакините пропуснаха две добри положения в началните минути именно чрез френския си таран и Жуниор Месиас .

Така се стигна до 26-ата минута, когато мрежата на гостите бе разпечатана. Тео Ернандес стреля от въздуха от около 25 метра, топката срещна гредата, но след това се удари в гърба на вратаря Хуан Мусо и влетя в мрежата – 1:0. Само 5 минути по-късно Рафа Леао тресна напречната греда.

След почивката Жуниор Месиас профука страхотно положение, след като от няколко метра би над вратата.

В 86-ата минута именно бразилецът узакони победата на домакините след асистенция на Рафа Леао, който го изведе сам срещу Мусо. Аталанта пък приключи мача без точен удар във вратата на Менян, който също като Ибрахимович се завърна в игра след продължително лечение на контузия.

Така „росонерите“ събраха актив от 47 точки и делят второто място с градския си съперник Интер. Аталанта е на 6-ата позиция с 41 пункта.