Палермо завърши сезона с успех над Рома, Чочев с принос

1034 0

Палермо успя да завърши сезона с победа в Серия А, и то не над кого да е, а над втория в класирането Рома. За успеха помогна и българското попълнение на сицилианците Ивайло Чочев, който изработи дузпа за своя тим. Халфът остана на терена до 64-ата минута.

Палермо започна по-настойчиво, като в 35-ата минута Чочев направи добър пробив и при опита си да преодолее защитника Никола Споли, съперникът игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Франко Васкес превърна 11-метровият наказателн удар в гол и Палермо поведе.

Рома успя да изравни едва в 85-ата минута с първия си точен удар във вратата на съперника. В ситуацията Наинголан подаде пас по конец към Франческо Тоти, който продоля Сорентино за 1:1.

До края Миралем Пянич имаше взе възможности да донесе трите точки на "вълците", но без успех. Вместо това Палермо успя да стигне до победата. В добавеното време Андреа Белоти засече центриране в наказателното поле на Рома и отблизо мушна топката във вратата им.

Рома завърши сезона на втора позиция със 70 точки, докато тимът на Чочев е единадесети с 49 точки.