Полицията в Рим гледа снимки на левскари, търси виновниците за сблъсъците


Полицията в Рим гледа снимки на левскари, търси виновниците за сблъсъците

1702 0

Полицията в Рим разглежда стотици снимки от сблъсъците около дербито между Рома и Лацио, за да установи кои са виновниците за инцидентите, съобщават в Италия. На богатия снимков материал, с който следователите разполагат, има и доста български фенове, ултраси на "Левски", които са с качулки на главите.

За гостуващите на Лацио ултраси, сред които и фенове на Висла (Краков) и Уест Хем, се предполага, че планът е бил да действат само в случай на контакт с феновете на Рома или с полицията.

Към момента след сблъсъците с полицията са арестувани двама фенове на Лацио, на 28 и на 44 г., които са участвали в нападението над кордона за сигурност. Те бяха разпръснати от полицията с водни оръдия.

В същото време в Рим са сериозно притеснени от международното обединение на ултрасите с цел "твоят враг е мой враг", в което левскари участват активно.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Припомняме, че най-сериозните сблъсъци се състояха около хотел "Виминале" в Рим. Противопоставени бяха агитката на Лацио, подкрепена от "цял чуждестранен легион", и около хиляда фенове на Рома. Повечето от ултрасите са били въоръжени с хладни оръжия.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички