Обрат в края качи Фиорентина на трето място в Серия А

950 0

Обрат над Интер в мач от 25-ия кръг на Серия А позволи на Фиорентина да излезе на трето място в класирането, измествайки Рома оттам. "Виолетовите" записаха 2:1 на "Артемио Франки".

Фиорентина натисна съперника от първите минути, но успя да стигне само до пропуск на Иличич. Вместо това, Интер успя да поведе в 25-ата минута, когато Паласио асистира на Брозович за 1:0.

Домакините се втурнаха да търсят изравнителен гол, но най-сериозното положение до почивката бе пропуснато от Едер.

"Виолетовите" стигнаха до изравняване в 60-ата минута, когато Борха Валеро се разписа с глава, възползвайки се от колективна грешка в отбраната на "нерадзурите".

Седем минути преди края Интер остана с човек по-малко, след като червен картон получи Алекс Телес.

Заключителните минути на мача бяха особено интересни за феновете - в тях Кума Бабакар донесе победата след обрат на Фиорентина, а след сблъсъци между играчи на двата тима Сарате и Кондогбия също бяха изгонени.

В класирането Фиорентина е трети с 49 точки, а Интер падна до пето място с 45.