Интер се изложи срещу последния в Серия А

620 0

Интер издрапа до точка в мача си от 24-ия кръг срещу последния в Серия А Верона. "Нерадзурите" поведоха, но позволиха на домакините да ги обърнат. В последните минути Интер успя да стигне до равенство 3:3.

Миланският гранд откри в 8-ата минута чрез Мурийо, но само 4 минути по-късно шведският бранител Филип Хеландер възстанови равенството. Още 4 минути и Верона вече водеше с 2:1, след попадение на Ерос Пизано. До почивката Верона остана водач в резултата.

Нещата за Интер изглеждаха още по-трагични в 57-ата минута, когато след гол на Йоница последният в класирането им поведе с 3:1. Малко по-късно Мауро Икарди намали до 2:3.

Изравнителният гол за Интер падна в 78-ата минута, а негов автор бе Иван Перишич. Връхлитайки на скорост отляво, той засече избита от вратаря топка и я прати в мрежата му.

За Интер това бе трето равенство в последните им 5 мача, като въпреки спечелената една точка те останах на четвърто място в класирането с 45 пункта. Верона също не помръдна от последното място, където е закотвен с 15 точки.