Новобранците окрилиха Ювентус за успех над Верона

1659 0

Ювентус победи Верона с 2:0 в мач от 24-тия кръг на Серия А. И двете зимни попълнения на "бианконерите" Душан Влахович и Денис Закария овенчаха дебютите си с голове, с което зарадваха привържениците.

Още в 7-ата минута сърбинът имаше шанс да отбележи като вратарят на Верона Лоренцо Монтипо направи спасяване. В 13-ата минута Влахович обаче не остави шанс на стража, след като с прехвърлящ удар изведе Юве напред.

Ювентус очаквано доминира на терена и Артур и Алваро Мората изпуснаха добри положения. В 61-ата минута Алваро Мората изведе Денис Закария на стрелкова позиция и швейцарецът се разписа за 2:0 в полза на момчетата на Масимилиано Алегри.

В 69-ата Рабио стреля опасно и Монтипо спаси. В 90-ата Уенстън МакКени можеше да вкара трети гол като топката излезе в ъглов удар.

Ювентус е четвърти в класирането с 45 точки, а Верона е девети с 33. В следващия кръг Юве играе с Аталанта, а за Верона предстои домакинство на Удинезе.