Ново 7:1: Наполи развинти Болоня на "Ренато Дал'Ара"

Снимка: БГНЕС

1452 0

Наполи разгроми Болоня със 7:1 като гост в среща от 23-ти кръг на италианското първенство. По три гола в срещата отбелязаха Марек Хамшик и Дрис Мертенс, още един точен удар добави Лоренцо Инсиние, а почетното попадение за домакините бе дело на Василис Торосидис.

Наполи остана с човек по-малко в 26-ата минута, когато Хосе Мария Кайехон получи директен червен картон.

Нападателят на Болоня Матия Дестро пък не успя да реализира дузпа при резултат 0:2 за гостите. В 32-ата минута и Адам Масина бе изгонен от терена и двата отбора доиграха срещата с по 10 човека. Наполи заема второ място в класирането с 48 точки, а Болоня е на 13-о с 27.

Лидерът Ювентус посреща Интер в късния мач тази вечер.