Наполи успя да пречупи Удинезе в края за ценен успех

Снимка: Getty Images/Gulliver

713 0

Наполи успя да стигне до важна победа в битката за челните места в Серия А, след като победи Удинезе с 2:1 като гост в мач от 17-ия кръг на шампионата.

На "Стадио Фриули" в Удине неаполитанци имаха нужда от късен гол на Тимуе Бакайоко, за да се върнат на победния път след загубата от Специя в последния кръг. Лоренцо Инсиние даде преднина на тима на Дженаро Гатузо в 15-та минута от дузпа, но Кевин Лазаня изравни в 27-та минута.

По всичко изглеждаше, че двата тима ще поделят точките, но Бакайоко вкара решаващия гол за Наполи в 90-та минута. По този начин записа 10-ти успех от началото на сезона и заема пето място в класирането с 31 точки, девет по-малко от лидера Милан, който е изиграл мач повече. Удинезе е на 13-та позиция с актив от 16 точки.