Наполи с обрат в директния сблъсък за върха, северномакедонец с ключов гол (ВИДЕО)

1774 0

Наполи постигна нова много ценна победа, след като победи Аталанта като гост с 2:1 в среща от 13-тия кръг на Серия А. По този начин възпитаниците на Спалети постигнаха девети пореден успех в елита, както и серията без загуба от началото на сезона.

Гостите стигнаха до обрат, след като "бергамаските" откриха от дузпа в 19-тата минута чрез Люкман. Само четири минути по-късно обаче "машината за голове" Виктор Осимен вкара осмото си попадение от началото на кампанията в Серия А и се превърна в едноличен първенец в своеобразната класация.

Третото и последно попадение също падна преди почивката и бе дело на северномакедонския национал Елиф Елмас в 35-тата минута след асистенция на вездесъщия Виктор Осемен.

Перфектната защита до края на срещата затвърди шампионските амбиции на гостите, които постигнаха успех над втория Аталанта във временното класиране и се отдалечиха от "бергамаските" на осем точки и на девет от Милан, който играе по-късно днес.

Вижте коя звезда на "росонерите" се очаква да преподпише с клуба!