Наполи разколеба Лацио за третото място

1104 0

Наполи победи Лацио с 3:0 и почти ги отказа от битката за третото място, даващо непряк път за участие в Шампионска лига. Сега разликата между двата тима, които се трети и четвърти в Серия А, стана 7 точки в полза на неаполитанците.

Наполи откри резултата в 25' след триходова комбинация между Хамшик, Мертенс и Кайехон, завършила с гол на испанеца.

В края на първото полувреме Имобиле и Инсинье след това пропуснаха отлични положения за своя тим. Инсинье все пак се поправи в 51', след като чукна покрай излезлия неразчетено Стракоша.

Най-добрият шанс за Лацио дойде в 70', когато удар на Уесли Худ от чудесна позиция бе блокиран от бранител на Наполи.

Инсинье оформи класическото 3:0 в добавеното време.