Наполи разгроми Милан насред Милано

1302 0

Соченият за дерби мач от седмия кръг на Серия А между Милан и Наполи се превърна в изцяло еднопосочна улица, водеща към Неапол. Южняците изнесоха истински рецитал на тема бърз и комбинативен футбол, размазвайки "новия" Милан с 4:0 насред "Сан Сиро". Така неаполитанците са вече седми във временното класиране, с 12 точки, докато Милан остава на 11-то място, с вече 4 загуби в общо 7 кръга от началото на шампионата.

Точно според предвиждането на Sportline, Наполи беше отборът, който пръв намери път към противниковата врата. Както и очакваше всеки, поне малко наблюдавал Милан през този сезон, колумбийският централен защитник Кристиан Сапата направи дежурния си подарък. В 13-тата минута той изчисти неразумно топката, тя попадна в Лоренцо Инсиние, а крилото на гостите намери с безупречен пас свободния Алан и сам срещу Диего Лопес бразилският халф го преодоля с лекота - 0:1.

До края на първото полувреме Милан не създаде чисто голово положение, а веднага след почивката, в 48-та минута, Наполи нанесе втори ъгъл. Много активният Лоренцо Инсиние направи двойно подаване и излезе сам по диагонала срещу Лопес, като го простреля безмилостно въпреки отчаяния шпагат на Родриго Ели - 0:2.

Всичко можеше да свърши окончателно в 60-тата минута, след като Инсиние изведе Хосе Кайехон сам срещу Лопес, но испанският халф не беше в час и се забави, позволявайки на Антонели да го блокира. Неизбежното обаче стана в 67-та минута, когато играчът на мача Инсиние заби втория си гол в мач от пряк свободен удар - 0:3.

Оттук насетне единственият въпрос беше с колко ще падне Милан. Родриго Ели даде отговор на въпроса в 77-та минута, с автогол след шпагат при опит да попречи на Игуаин да вкара.