Червен картон и загуба за Милан на "Луиджи Ферарис"

1595 0

Дженоа победи с 1:0 Милан на стадион "Луиджи Ферарис" в мач от 6-ия кръг на италианската Серия А.

Единственото попадение в мача заби Блерим Джемали в 10-ата минута. Гостите от Милано пък играха с човек по-малко от 43-ата минута, когато от игра беше изгонен Алесио Романьоли.

С тази победа Дженоа записа втора суха мрежа в последните си 11 мача срещу Милан и прекъсна негативната си серия от три поредни загуби в първенството на Италия.

Милан не успява да обърне мач, както стана срещу Фиорентина (0:2) и Интер (0:1).

Така Дженоа вече има 6 точки и заема 13-ото място, а Милан е 9-ти с 9.

Срещата започна отлично за домакините, след като швейцарският полузащитник Блерим Джемайли вкара за 1:0 в 10-а минута, след като изпълни перфектно пряк свободен удар.

През второто полувреме нападателят на гостите Марио Балотели имаше няколко много добри възможности да се разпише, но не успя да ги реализира.