Наполи посече изпадащия Парма и влезе в топ 4 на Серия А

848 0

Наполи надви предпоследния в класирането в Серия А Парма и влезе в топ 4 на лигата. Тимът на Дженаро Гатузо надделя с 2:0 благодарение на попадения на Елиф Елмас и Матео Политано, по едно в двете полувремена. Сега неаполитанци имат равен брой точки с Рома и Лацио, но са на четвърта позиция. 9 точки ги делят от върха, където е Милан, и само 2 от третия Ювентус.

Наполи откри резултата в 32-ата минута, когато Елиф Елмас проведе страхотен индивидуален рейд, който завърши с изстрел от вътрешността на наказателното поле. Топката попадна в долния десен ъгъл на "пармалатите".

През втората част Парма успя да вкара, но голът им в 62' беше отменен заради засада. В 77' Елмас можеше да направи преднината на домакините по-убедителна, но топката рикошира в защитник и не продължи траекторията си към вратата. Все пак неаполитанци успяха да отбележат втори гол в 82'. Точен бе Матео Политано, на когото помогна и щастлив рикошет. Пет минути по-късно Инсинье нацели гредата.