Дни по-късно: Лацио си отмъсти на Аталанта и го задмина в класирането на Серия А

898 0

Лацио си отмъсти на Аталанта при гостуването от 20-ия кръг на италианската Серия А. Само преди 4 дни римските "орли" бяха изхвърлени от турнира за Купата на Италия на 1/4-финалната фаза именно от този съперник.

В днешния сблъсък обаче взеха своето и победиха с 3:1, като с успеха изместиха съперника си от 5-ото място. Резултатът бе открит още в 3-ата минута чрез Марушич, а 6 минути след началото на второто полувреме авансът за Лацио бе удвоен след гол на Кореа.

Аталанта имаше своите възможности и върна напрежението и интригата в двубоя, след като Пашалич вкара в 79'.

Все пак, опитите на домакините бяха напълно прекършени в 82-ата минута, когато авансът от 2 попадения за гостите бе възстановен след гол на Мурики. За Лацио предстои домакинство срещу Каляри, след което нов тежък двубой - гостуване на Интер. Аталанта пък има ангажименти в полуфиналите за Купата на Италия, където ще изиграе два мача срещу Наполи, а между тях ще приеме Торино в двубой от Серия А.