Наполи нанесе първа загуба на Лацио за сезона след обрат

Снимка: Getty Images/Gulliver

722 0

Отборът на Наполи продължава без грешка в Серия "А", постигайки изразителна победа над Лацио насред Рим с 4:1. Така "адзурите" събират пълен актив от точки след изиграването на пет кръга в шампионата.

По-активни бяха гостите, но въпреки това римските "орли" откриха резултата в 30-ата минута. Холандският защитник Стефан де Фрай се включи при едно разбъркване в наказателното поле на Хосе Рейна и намери мрежата.

След почивката "адзурите" продължиха с натиска си и обърнаха резултата в рамките на две минути. Първо в 54-ата минута Калиду Кулибали отблизо изравни след корнер, а 120 секунди след това Хосе Кайехон бе изведен на добра стрелкова позиция и от границата на пеналта не сгреши с левия крак. В 59-ата минута Наполи достигна до трети гол. Мертенс успя да прехвърли вратаря от малък ъгъл с технично изпълнение. В края Жоржиньо с небрежно изпълнение от дузпа направи 4:1 резултата.