Наполи мина през Салернитана и дръпна с 12 точки пред шампиона Милан

955 0

Наполи увеличи преднината си на върха в Серия А, след като победи Салернитана като гост в мач от 19-ия кръг на италиаснкия елит с 2:0.

Наполи доминираше през първата част и в 34-ата минута Виктор Осимен вкара топката във вратата на домакините, но попадението бе отменено поради засада. В добавеното време обаче Джовани Ди Лоренцо се възползва от хубаво подаване и прати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

Второто полувреме започна по чудесен начин за неаполитанци. В 48-ата минута Виктор Осимен бе най-съобразителен в наказателното поле и направи добавка, с която оформи крайното 2:0 за своя тим.

В 84-ата минута неаполитанци сгрешиха при изнасянето на топката и пред Кристоф Пьонтек се откри шанс. Футболистът на домакините нанесе силен удар, който обаче бе отразен в страничния стълб от вратаря Мерет.

Наполи вече е с 50 точки и има 12 повече пред втория Милан. Салернитана пък е на 16-ата позиция с актив от 18 пункта. Следващата седмица Наполи приема Рома, а Салернитана ще гостува на Лече.