Милан влезе в серия от победи за дербито с Лацио (ВИДЕО)

1450 0

Милан постигна втори пореден успех, след като обърна Каляри при гостуването си от междинния шести кръг в Серия А. "Росонерите" изоставаха след половин час игра заради откриващия гол на Лувумбо (29'), но още до почивката взеха аванс.

Окафор и Томори вкараха в 40-ата и 45-ата минута, а Лофтъс-Чийк оформи крайното 3:1 след час футбол на "Сардиния Арена". Така колосът погледна по-смело към победите, тъй като през уикенда се справи и с Верона (1:0).

Сега обаче пред Милан предстои домакинство на Лацио. "Орлите" са неубедителни от началото на сезона и заемат 15-ото място във временното класиране с 4 точки от 5 изиграни двубоя. Възпитаниците на Пиоли са втори с равни на първия Интер точки (15), но и с изигран двубой повече.

Трябва да се отчете, че Каляри и Милан предложиха отворен двубой с положения и пред двете врати. "Дяволите" спечелиха за трети пореден път среща между отборите.

Проследете изходите от късните двубои в Серия А със SportLive.bg!