Милан тресна Болоня, Пулишич и другите нови блестят за „росонерите“ (ВИДЕО)

1358 0

Милан тресна с 2:0 като гост Болоня в последния мач от откриващия кръг в Серия А. Хората на Стефано Пиоли си оплетоха кошницата още до 21-ата минута на мача.

Така „росонерите“ стартираха успешно сезона. Болоня пък не познава вкуса на успеха срещу гранда от Милано като домакин от далечната вече 2002 година.

В герои за „Дявола“ се превърнаха Оливие Жиру и Кристиан Пулишич. Французинът откри резултата в 11-ата минута, а американският национал ознаменува официалния си дебют за отбора със страхотен гол в 21 минута. Асистира му именно Жиру.

Впечатление за Милан направиха новите попълнения. Освен Пулишич, много силен мач изнесе Тижани Райндерс. Нидерландецът блестеше в средата на терена, като асистира и за попадението на Жиру. Пулишич центрира на далечната греда, където Райндерс върна топката към френския голаджия, който матира Лукаш Скорупски – 0:1.

Само 10 минути по-късно „росонерите“ удвоиха преднината си. Пулишич и Жиру осъществиха двойно подаване, при което американецът със страхотен шут прати топката в мрежата – 0:2.

След почивката Милан понамали оборотите, но домакините не успяха да се възползват. Вместо това в края Леао едва не вкара нов гол, но гредата спаси Болоня.