Хищникът Осимен донесе обрат за Наполи, шампионът стартира успешно защитата на титлата (ВИДЕО)

1013 0

Шампионът Наполи започна с победа новия сезон в Серия А. Хората на новия треньор Руди Гарсия обърнаха новака Фрозиноне с 3:1 като гости. Головата машина на „партенопеите“ Виктор Осимен поведе своите към успеха с 2 гола.

Домакините откриха изненадващо в 7-ата минута с гол от дузпа на Абду Харуи. Още до почивката тимът от Неапол обърна нещата в своя полза още до почивката след попадения на Матео Политано в 24-ата минута и Виктор Осимен в 42-ата минута. Нигериецът подпечата победата в 79-ата минута с втория си гол в срещата.

Фрозиноне шокира, след като поведе в резултата още в 7-ата минута. Домакините получиха право да изпълнят дузпа. Абду Харуи матира Алекс Мерет – 1:0.

Наполи обаче веднага вдигна оборотите и нещата си дойдоха на мястото. Матео Политано изравни в 24-ата минута. Той заби страхотен гол с шут от дъгата на пеналта – 1:1. В 35-ата минута кълбото отново посети мрежата на домакините. Попадението на Джакомо Распадори обаче бе отменено заради засада.

Обратът стана факт в 42-ата минута. Тогава Джовани Ди Лоренцо намери Виктор Осимен. Голаджията шутира, топката се удари в напречната греда и влезе във вратата – 1:2.

След антракта темпото на игра не спадна. В 57-ата минута домакините едва не изравниха. Хайме Стабиле тресна десния дирек след тупалка отдалеч.

Виктор Осимен подпечата победата на Наполи в 79-ата минута. Той бе изведен отново от Ди Лоренцо и нигериецът не сгреши – 1:3. Така „партенопеите“ започнаха защитата на титлата си със победа над новака в елита Фрозиноне.