Милан пропусна много и потрепери, но стартира успешно 2023 година (ВИДЕО)

1196 0

Актуалният шампион на Италия - Милан, стартира успешно 2023 година, побеждавайки Салернитана като гост с 2:1 в среща от 16-ия кръг на Серия А.

Още в 10-ата минута Рафаел Леао получи извеждащ пас от тъча от Сандро Тонали, финтира излезлия напред вратар Гилермо Очоа (дебют за 37-годишния легендарен мексиканец на Ботуша) и след това от малък ъгъл прати топката в мрежата за 1:0.

Video edited on Kapwing

Пет по-късно авансът на "росонерите" бе удвоен - този път самият Тонали се разписа със силен и премерен шут от 16-17 метра, който намери долния десен ъгъл на вратата на Салернитана - 2:0.

Последваха много пропуски за Милан, а в 58-ата минута трети гол на Брахим Диас бе отменен с ВАР заради засада. В 83-ата домакините върнаха интригата с попадение за 1:2 на Федерико Бонацоли и накараха гранда да трепери, но в крайна сметка трите точки потеглиха към Милано.

По този начин тимът на Стефано Пиоли събра актив от 36 пункта на второто място в таблицата и се доближи до лидера Наполи, който има 41 (довечера от 21:45 ч. "небесносините" гостуват на Интер).

Общо подавания - 313:399

*В другия ранен мач от Серия А Сасуоло загуби у дома си с 1:2 от Сампдория. Ето и цялата програма в Италия на 4 януари!