Милан би Беневенто и дръпна с 13 точки пред шампиона Ювентус в Серия А

1038 0

Отборът на Милан продължава с впечатляващото си представяне през този сезон и записа нова победа, въпреки че отново бе без своя лидер Златан Ибрахимович. "Росонерите" победиха с 2:0 Беневенто, въпреки че играха с човек по-малко от 34-ата минута, когато бе изгонен Сандро Тонали.

Така Милан остава първи с 37 точки от 15 мача и преднина от цели 13 пункта пред шампиона и хегемон в последните години Ювентус, който обаче е с два мача по-малко. Най-близо до Милан е градският съперник Интер, който е с точка по-малко.

В сблъсъка срещу Беневенто "росонерите" демонстрираха добра успеваемост и успяха да се измъкнат от трудна ситуация. Те бяха подпомогнати и от изпусната дузпа от домакините. Резултатът бе открит в 15-ата минута след точно изпълнена дузпа от Кеси, а Леао удвои аванса на своя тим в 49-ата минута след красив гол.