Лукаку осигури сблъсък на Интер срещу Милан за Купата

Снимка: Getty Images/Gulliver

744 0

Интер се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, след като надви Фиорентина като гост с 2:1 след продължения.

На „Артемио Франки“ „нерадзурите“ поведоха след точно изпълнена дузпа на Артуро Видал в 40-та минута. Кристиан Куаме възстанови паритета след около час игра. До края на редовното време не паднаха нови попадения и така се стигна до продължения.

След като първото завърши без отбелязани голове се стигна до 119-та минута, когато Ромелу Лукаку се разписа след асистенция на Николо Барела и прати Антонио Конте и компания сред последните осем в надпреварата. Там съперник на Интер ще бъде градският съперник Милан. Лидерът в Серия А отстрани Торино след изпълнение на дузпи.

Тази вечер предстоят още два мача от осминафиналната фаза на турнира – Наполи приема Емполи, а Ювентус домакинства на Дженоа. Действащ шампион е Наполи, който в миналогодишния финал надделя на „Старата госпожа“ след дузпи.