Сампдория спря Интер и сложи край на победите им в Серия А

834 0

Отборът на Сампдория сложи край на страхотната серия на Интер от осем поредни победи в Серия А, след като спечели срещата между двата тима от 16-ия кръг на първенството с 2:1 у дома.

На "Стадион Луиджи Ферарис" в Генуа "нерадзурите" имаха ранен шанс да поведат в резултата, но Алексис Санчес пропусна дузпа. Десет минути по-късно домакините също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, но Антонио Кандреа не сбърка от бялата точка и даде преднина на Самп.

В 38-та минута възпитаниците на Клаудио Раниери удвоиха преднината си с гол на Кейта Балде. Играчите на Антонио Конте натиснаха след почивката в търсене на обрат и в 65-та минута намалиха изоставането си чрез Стефан де Врай, но в оставащото време така и не успяха да изравнят.

По този начин Интер записа второ поражение от началото на сезона и остава на втора позиция в класирането с 36 точки, една по-малко от градския си съперник Милан, който тази вечер от 21:45 часа приема Ювентус. Сампдория заема 11-то място с актив от 20 точки.