Лече шокира и обърна Лацио на „Вила дел Маре“

Снимка: Gulliver/GettyImages

583 0

Отборът на Лацио допусна причудлива загуба (1:2) в пореден мач от 16-ия рунд на италианската Серия А. След завръщането на футбола на Ботуша през новата година, то столичани взеха ранен аванс при визитата на Лече, след като голмайсторът Чиро Имобиле даде аванс на „бианкочелестите“ с попадение след 14 минути футбол.

По този начин завърши и първата част, а Лацио сякаш контролираше събитията на терена на своя съперник.

За по-малко от четвърт час през второто полувреме, между 57-ата и 71-ата, тимът на Лече обърна развоя на събитията. Първо Габриел Стрефаца с хубав удар изравни резултата в 57-ата, за да може Ди Франческо в 71-ата да намери отлично Коломбо, който на практика и донесе трите точки на „вълците“ от Лече.

Успехът прати Лече на 12-ото място с 18 точки, докато Лацио остана пети с 30 пункта и не успя да се вклини в Топ 4 след този кръг. В идния рунд столичани приемат Емполи, докато Лече ще гостува на Специя.