Лацио се пребори за точка у дома в драма с 6 гола

1186 0

Лацио и Емполи направиха зрелищно равенство 3:3 в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А. На "Олимпико“ двата отбора изиграха много атрактивен и драматичен двубой, който в крайна сметка завърши без победител.

Емполи отвори разлика от два гола след две бързи попадения в рамките на 120 секунди. Първо, Недим Байрами откри от дузпа, а след това точен бе Шимон Журковски. Скоро след това обаче "орлите“ намалиха изоставането си след дежурен гол на голмайстора Чиро Имобиле.

След почивката Сергей Милинкович-Савич възстанови равенството, но гостите отново поведоха след гол на Федерико ди Франческо. Попадение на Патрик от домакините бе отменено след намеса на ВАР, а Имобиле изпусна дузпа в 87-ата минута. В крайна сметка, играчите на Маурицио Сари стигнаха до точка след втория гол на Милинкович-Савич в срещата, дошъл в третата минута на добавеното време.

След равенството Лацио заема осма позиция в класирането с 32 точки, на 4 пред деветия Емполи. В следващия кръг "римските орли" гостуват на шампиона Интер, докато Емполи приема Сасуоло. В друг мач от Серия А днес Специя, без Петко Христов в състава си, отстъпи на Верона с 1:2 у дома. По-рано стана ясно, че голям брой от мачовете на кръга са отменени заради заразяване с коронавирус.