Късни голове на Лукаку и Дибала спасиха Рома от зверски резил за Купата насред "Олимпико" срещу слабак (ВИДЕО)

4497 0

Рома постигна изстрадана победа с 2:1 у дома на "Олимпико" над втородивизионния Кремонезе в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия. Възпитаниците на Жозе Моуриньо бяха принудени да правят обрат, а до него се добраха благодарение на своите лидери в атака Ромелу Лукаку и Пауло Дибала. Родният национал - Валентин Антов, който играе за Кремонезе като преотстъпен от Монца, пък записа пълни 90 минути на терена.

Единоборство между футболисти на Рома и Кремонезе

Развой на Рома - Кремонезе

Още: Милан иска 20-годишен талант на Верона

Въпреки абсолютната доминация през първата част на Рома, Кремонезе поведе в резултата. Франк Тсаджут получи страхотен пас от Паоло Глигоне и от близка дистанция матира стража на Рома за 1:0 на "Олимпико".

"Джалоросите" опитаха всячески да се върнат в мача и това се случи късно в 77-ата минута. Ромелу Лукаку намери малко пространство в наказателното поле и получи пас от Сардар Азмун, след което прати топката във вратата за 1:1.

Само 8 минути по-късно Леонардо Сарникола от Кремонезе извърши нарушение в наказателното си поле и веднага бе отсъдена дузпа за "вълците". Зад топката застана Пауло Дибала, който запази спокойствие и отбеляза, за да направи обрата пълен - 2:1.

Победата праща тима на Жозе Моуриньо право към четвъртфиналите за Купата на Италия. Там обаче Рома ще спори с градския съперник Лацио, който надви Дженоа с минималното 1:0 на осминафиналите.

Още: Тотнъм пожела защитник на Дженоа, струващ 26 млн. паунда

Серия А приключи за 2023 г. с дългоочакван успех на Ювентус над Рома (ВИДЕО)