Футболистът във форма за Милан изработи последната победа за 2023 г. (ВИДЕО)

942 0

Милан завърши с победа календарната 2023 г., след като се наложи с 1:0 над Сасуоло. Срещата във вечерта на 30-и декември бе част от 18-ия кръг на Серия А, а в герой за победителите се превърна Кристиян Пулишич.

Пулишич е човекът във форма на

Той реализира единственото попадение в срещата след 59 минути игра. Американецът изскочи при извеждащо подаване на Бенасер и се възползва от грешката в отбраната на гостите. Пулишич събра 6 гола и 4 асистенции в 16 срещи от Калчото през кампанията и така счупи рекорда на Маккени по брой попадения на американец в Серия А.

"Росонерите" взеха ценен реванш над съперника за тежкото поражение на "Сан Сиро" през януари, когато Сасуоло спечели с 5:2 за шок на феновете. Сега кризата за футболистите на Диониси продължава, след като не са печелили в последните си 5 двубоя в Серия А - 4 загуби и 1 реми.

Милан се доближи на 4 точки от втория Ювентус, но с условието, че по-късно тази вечер "старата госпожа" ще затваря годината с домакинство на Рома. Първи е Интер с 9 пункта пред градския съперник - 46 т.

Още: Страх ли го е за поста му в Милан? Пиоли показа самочувствие

Доказан специалист застана зад Стефано Пиоли, но му постави важно условие, ако иска да остане в Милан