Интер се върна на пътя на победата

Снимка: БГНЕС

1045 0

Отборът на Интер постигна много трудна победа с 1:0 при домакинството си на Дженоа в среща от 6-ия кръг в Серия А. Единственото попадение на „Сан Сиро“ реализира бранителят Данило Д'Амброзио, който се разписа с глава в 87-ата минута.

Гостите от Генуа завършиха срещата с 9 души, след като в заключителните минути червени картони получиха Омеонга и Адел Таарабт. Иначе с днешния успех „нерадзурите“ се завърнаха на победния път, след като в миналия кръг играчите на Лучано Спалети направиха 1:1 при визитата си на Болоня.

Със спечелените три точки Интер остава на третата позиция в класирането с актив от 16 точки, на 2 от лидерите Наполи и Ювентус. Дженоа е 18-и с 2 пункта.

Интересното е, че по-рано днес другият гранд от Милано – Милан загуби при гостуването си в Генуа на Сампдория.