Интер се поизпоти, но два гола на Един Джеко донесоха победата над Сасуоло

1051 0

Интер се поздрави с упех с 2:1 като гост на Сасуоло в мач от 9-ия кръг на италианската Серия А. Две попадения на Един Джеко донесоха успеха на момчетата на Симоне Индзаги.

Първата част бе доста интересна. Срещата започна с пропуск на Давиде Фратези за домакините, но ударът му не намери целта. Интер отговори с положение, което бе пропуснато от Лаутаро Мартинес. В края на първата част обаче Един Джеко успя да открие резултата след хубаво подаване на Дензъл Дъмфрис.

В 60-ата минута обаче домакините съумяха да изравнят. Рожерио намери Фратези в наказателното поле и той не сбърка за 1:1. Последната дума обаче имаше Интер. В 75' Един Джеко за пореден път показа класата си и засече центриране на Мхитарян с глава, за да оформи крайното 2:1 за "нерадзурите".

На 12 октовмри (сряда) Интер се отправя към Испания за гостуване на Барселона в Шампионска лига, а Сасуоло ще гостува на Аталанта в събота (15 септември).