Интер се изложи срещу Каляри, но може да подпечата титлата в дербито с Милан (ВИДЕО)

829 0

Интер не успя да победи Каляри в късния неделен мач от Серия А - 2:2. Сардинци се оказаха корав съперник за "нерадзурите", които бяха без една от големите си звезди - Лаутаро Мартинес, който пропусна срещата заради натрупани жълти картони. Следващият кръг е "Дерби дела Мадонина" срещу Милан - при победа Интер официално ще грабнат титлата в Серия А.

Лападула игра с ръка, но голът остана!

В 12-та минута Алексис Санчес намери непокрития Маркюс Тюрам във вратарското поле и той не сбърка. След почти половин час игра пък Николо Барела се разписа, но голът справедливо бе отменен заради засада.

Интер продължи с териториалната доминация, но нов гол така и не падаше. Малко след почивката Симоне Скуфет спаси много опасен удар на Федерико ди Марко. В 62-та минута вратарят на гостите пак трябваше да се намесва след хубав далечен изстрел от пряк свободен на Хакан Чалханоглу.

Още: Шампионски обрат за Интер срещу Удинезе и историческа вечер за "нерадзурите" (ВИДЕО)

Маркюс Тюрам се разписа днес

Нелогичното се случи в 65-та минута - Зито Лувумбо отлично върна към Елдор Шомурудов около точката на дузпата и таранът без да се колебае прониза Ян Зомер за 1:1.

Интер се хвърли напред и получи дузпа след десетина минути. Йери Мина бе вдигнал прекалено високо ръката си в наказателното, а Чалханоглу хладнокръвно реализира втория гол за "нерадзурите".

Това обаче далеч не беше всичко! В 83-та минута Каляри успя да изравни след меко казано спорно попадение. Лападула отклони топката с ръка към Никола Виола и той фиксира крайното 2:2. След консултация с ВАР реферите прецениха, че Лападула не е действал умишлено и голът бе зачетен.

Още: Наказаха с две години национал на Бразилия заради допинг измама

Малко след това отново Виола имаше добра възможност, но шутът му от разстояние профуча покрай страничната греда, а в последната минута след една страхотна контраатака ударът му с глава попадна право в ръцете на Зомер.

Шампионът Наполи пак се издъни, а Осимен е само зад Кейн при "специалитета на CR7"