Интер разби Каляри и поведе колоната в Италия

Снимка: Gulliver/GettyImages

1236 0

Интер се изкачи до първото място в Серия А, след като остана непобеден у дома в шампионата в последните 25 мача, надделявайки над Каляри с 4:0 на „Джузепе Меаца”.

Домакините показаха изключителна игра през първата част, а вратарят на гостите Алесио Краньо имаше достатъчно много работа, която неутрализира, но не спря четирите попадения на миланския тим.

Лаутаро Мартинес завърши атака на домакините в 29-ата минута, а в 44-ата аржентинецът пропусна дузпа.

През втората част паднаха другите три гола за хората на Симоне Инздаги, след като актуалният италиански шампион удвои актива си в 50-ата чрез Алексис Санчес. Хакан Чалханоглу удвои в 66-ата, докато Лаутаро се реабилитира за пропуска си от дузпата и вкара четвъртия гол в срещата след 68 минути игра.

След това оборотите в Милано спаднаха чувствително, след като беше ясен крайният победител, а Интер вече е еднолично на върха и е с 40 точки, една пред втория Милан (39). Каляри остава в „опасната зона”, като тимът от Сардиния е с 10 точки на 19-ото място.