Интер срази Специя, а Петко Христов не можеше да помогне на гостите

1353 0

Интер срази Специя с 2:0 в междинен 15-и кръг от италианската Серия А у дома и вече има 34 точки в актива си. Актуалният шампион на Италия обаче все още изостава от лидера Наполи, който е на върха с точка повече, но и мач по-малко.

Иначе, на „Джузепе Меаца” и двата гола паднаха през двете полувремена, като първо Рикардо Галярдини даде аванс за „нерадзурите” с гол в 36-ата минута и асистенция на Лаутаро Мартинес.

Именно аржентинската звезда на Интер вкара втория гол, след като бе точен от дузпа в 58-ата минута, решавайки спора.

Цял мач за Специя пък изигра българският бранител Петко Христов. След това поражение неговият отбор остава 17-и и е с 11 точки, една пред опасната зона, но с голяма вероятност да е там след изиграването на кръга.