Интер заби четири гола на Дженоа на старта в Серия А

Снимка: Gulliver/GettyImages

1839 0

Интер нямаше как да поиска да тръгне по-добре при защитата на титлата си в Италия, след като на старта „нерадзуриет” сразиха с 4:0 Дженоа. Два от головете за домакините дори бяха отбелязани от две от новите попълнения – Хакан Чааланоглу и Един Джеко.

Носителят на Скудетото имаше много промени от шампионския си състав, но стартът на титлата започна с гол на Милан Шкриниар, който засече центриране от корнер на турския халф. Удар на Марсело Брозович тества Салваторе Сиригу, но нямаше какво да направи в последствие, когато Джеко завърши нападение на миланския тим.

В 14-ата пък Чааланоглу удвои актива на домакините, а гол на Иван Перишич бе отменен в добавеното време на първата част заради засада след ВАР.

През второто полувреме влезлият като резерва Артуро Видал покачи до 3:0, за да може Джеко да вкара две преди края и да оформи крайния резултат на „Джузепе Меаца”.

В следващия кръг Интер ще пътува до Верона за визита на едноименния тим, а Дженоа приема Наполи.