Грандовете от Милано с убедителен старт в Серия А

Снимка: Gulliver/GettyImages

933 0

Новата ера в Милан започна подобаващо. "Росонерите" победиха категорично Кротоне с 3:0 като гост в мач от първия кръг на Серия "А". Още във втората минута Чекерини от домакините направи нарушение срещу Кутроне в наказателното поле и главният съдия Маурицио Мариани отсъди дузпа и му показа жълт картон. реферът обаче се възползва и от нововъведението в италианското първенство за видео повторения при спорни ситуации и коригира цвета на картона. Зад топката застана Франк Кеси, който не сгреши за 1:0. При този резултат и с човек по-малко нищо добро не очакваше домакините. Гостите вдигнаха още повече темпото и в 18-та минута Кутроне засече центрирана топка с глава и удвои преднината на Милан. Само 5 минути по-късно пък Сусо с премерен удар направи 3:0.

До края на мача "росонерите" изцяло контролираха случващото се на терена, но свалиха оборотите и отвреме-навреме създаваха по някоя ситуация за настроение. С пропуски през второто полувреме се отчетоха резервите Маури и на няколко пъти Силва.

Така Милан започна с 3:0 новия сезон в Серия А и загатна за целите през тази година.

Интер стартира новия сезон в Серия А с комфортна победа. В дерби срещата на първия кръг, "нерадзурите" надиграха гостуващия Фиорентина с 3:0. Така Лучано Спалети записа успех в официалния си дебют начело на гранда от Милано, а бившият наставник на тима - Стефано Пиоли, започна със загуба на треньорския пост в тима от Флоренция.

В титулярния състав на домакините започнаха Борха Валеро и Матиас Весино, които се изправиха срещу бившия си тим, след като преминаха в Интер за обща сума от 29,5 млн. евро през това лято. В стартовите 11 на гостите имаше цели шестима нови играчи - Витор Хуго, Марко Бенаси, Жордан Верету, Валентен Айсерик, Джовани Симеоне и Жил Диаш.

Домакините поведоха след едва 6 минути игра на "Джузепе Меаца". Мауро Икарди, който отбеляза 24 гола през миналия сезон, бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу аржентинеца на капитана на "виола" - Давиде Астори.

Девет минути по-късно "черно-сините" удвоиха аванса си. Иван Перишич центрира отлично в наказателното поле, където капитанът Икарди атакува топката и я изпрати в ъгъла на вратата - 2:0.

Най-добрата възможност за Фиорентина през първото полувреме се откри пред новото попълнение Джовани Симеоне. 22-годишният аржентински нападател стреля с глава, но Самир Ханданович се намеси отлично.

През второто полувреме Интер подходи малко по-предпазливо, внимавайки да не пропилее преднината си. Гостите владееха топката повече, но рядко стигаха до добри ситуации в близост до врата на съперника. В 78-ата минута Верету нанесе силен диагонален удар от разстояние, но топката се отби от гредата.

Минута по-късно "нерадзурите" отбелязаха решително трето попадение. Появилият се като резерва Жоао Марио асистира на Перишич, който с глава изпрати топката във вратата за 3:0.

Интер победи "Фиорентина" едва за втори път в последния седем дербита между двата тима. Тимът на Спалети продължава с отличното си представяне, след като в контролите преди старта на сезона записа 6 успеха в 8 срещи.

Във втория кръг за Спалети предстои сблъсък с бившия му тим - Рома, на стадио "Олимпико". Във Флоренция Фиорентина приема Сампдория.