Наполи с убедителен старт в Серия А

Снимка: БГНЕС

1070 0

Един от основните претенденти за шампионската титла в Серия А Наполи стартира повече от убедително новия сезон в Калчото. Играчите на Маурицио Сари се наложиха с 3:1 при гостуването си на новака Верона.

Гостите от Неапол откриха резултата в 32-ата минута, след като левият бранител на Верона Самуел Супрайен си отбеляза нелеп автогол. Седем минути по-късно Наполи удвои аванса си, след като полският национал Аркадиуш Милик завърши с гол отлична контраатака на своя тим. В 62-ата минута неаполитанци тотално убиха интригата в мача с трети гол, който този път бе дело на Фаузи Гулам.

До края на срещата домакините все пак реализираха почетно попадение чрез Джанпаоло Пацини, който се разписа от дузпа в 83-ата минута. При нарушението за наказателния удар пък главният арбитър показа директен червен картон на Елсейд Хисай, оставяйки Наполи с 10 души.