Два светкавични гола белязаха равенството между Интер и Дженоа, от което най-доволен е Ювентус (ВИДЕО)

1896 0

Лидерът в Серия А Интер не успя да спечели гостуването си на Дженоа в мач от 18-ия кръг на италианския шампионат. Двата тима си поделиха точките при резултат 1:1, а "нерадзурите" пропуснаха възможността да дръпнат още повече пред преследвача си на втората позиция Ювентус.

Единоборство между футболисти на Дженоа и Интер

Най-интересното от Дженоа - Интер

Още: Без голове, но много емоции и червени картони: Наполи с поредна грешна стъпка в Серия А (ВИДЕО)

Лидерът на Ботуша установи доминация рано-рано в срещата и заслужено стигна до първото попадение, което падна в 42-ата минута. Марко Арнаутович отбеляза първия си гол през сезона в шампионата, след като нанесе премерен удар от наказателното поле, който се оказа неспасяем.

Добавеното време на първата част бе цели 9 минути, а в седмата от него домакините изравниха резултата. Раду Драгушин се озова на точното място след изпълнен корнер и с хубав удар с глава възстанови паритета - 1:1.

През втората част чистите положения липсваха. Интер всячески се опитваше да пробие отбраната на Дженоа, но така и не успяваше.

Още: Страх ли го е за поста му в Милан? Пиоли показа самочувствие

Възпитаниците на Симоне Индзаги са първи в класирането с актив от 45 точки - 5 повече от втория Ювентус, на който му предстои мач с Рома утре (30 декември). Дженоа пък заема 13-ата позиция с 20 пункта на своята сметка.

От Серия А си харесаха талант на Левски: Отдавна толкова интересен играч не се е появявал от България!