Фиорентина си уреди среща с Рома за Купата на Италия

1560 0

Набиращият скорост в последните два месеца тим на Фиорентина се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия, след като днес надигра с 3:1 Аталанта на своя "Артемио Франки".

"Виолетовите" имаха нужда от само половин час, за да решат всичко в срещата и да се класират.

Още в 7' Марио Гомес се възползва от първото си положение в мача и реализира, а 4 по-късно Хуан Куадрадо, към когото има оферта от Челси, удвои.

В 27' Гомес реализира втория си гол за Фиорентина в мача и реши двубоя в полза на Фиорентина. В 43' Роландо Бианки беше точен за гостите, но това не промени нищо в срещата, а Фиорентина спокойно удържа набезите на гостите през втората част.

Въпреки това в 81' и 83' Маркуш Алонсо си изкара глупави жълти картони и беше изгонен от игра при решен мач.

В следващата фаза Фиорентина ще срещне Рома, който вчера се добра до топ 8 след продължения и спорна дузпа за 2:1 срещу Емполи на "Олимпико".